close
رزرو آنلاین هتل
تور چین
فرودگاه بین‌المللی مهرآباد بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | بلیط چارتر | رزرو بلیط هواپیما | خرید
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

بلیط هواپیما ,خرید بلیط هواپیما ,بلیط لحظه اخری

فرودگاه بین‌المللی مهرآباد بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما | بلیط چارتر | رزرو بلیط هواپیما | خرید بلیط لحظه آخری هواپیما | خرید اینترنتی بلیط چارتری | خرید بلیت هواپیما | قیمت بلیط هواپیما | رزرو بل

پشتیبانی

توجه:لطفا برای اطلاع از قیمت های روز با این شماره ها تماس بگیرید

09154057376

09375077386

همکاران گرامی که مایل به تبلیغ تور و شرکت خود در سایت ما می باشند می توانند تماس بپیرند

مقررات بهداشتي فرودگاه مهر اباد 09154057376

مقررات بهداشتي

در بعضی کشورها از مسافرینی که از نقاط معینی از دنیا وارد می‌شوند کارت مخصوص بهداشت و واکسیناسیون مطالبه می‌شود. قبل از تهیه مقدمات سفر و خرید بلیت بهتر است از مقررات کشور مقصد خود در این مورد مطلع شوید .

مقررات یاد شده درباره دام ها، حیوانات زنده و گیاهان نیز مصداق دارد. در صورتی‌که به هنگام مسافرت حیوان زنده و یا گل و گیاهی همراه شما باشد، کسب این اطلاعات بسیار ضروری و سودمند خواهد بود.

قسمت بهداشت و قرنطینه در فرودگاه :

بیماران: مسافران بیماری که مشمول یکی از گروه‌های زیر می‌گردند، باید قبل از خرید بلیت فرم پزشکی خود را پس از تکمیل و تایید پزشک معالج به تایید  پزشکی شرکت هواپیمایی مربوطه برسانند.

 • بیماری های خونی
 • بیماری های قلبی و عروق
 • بیماران مبتلا به سکته قلبی تحت درمان
 • بیماران تحت درمان بعد از عمل جراحی
 • هر نوع شکستگی استخوان
 • بیماری‌های ریوی از قبیل آسم(تنگی نفس) و غیره
 • بیماری‌های عفونی مانند (سینوزیت حاد) و یا واگیردار (سرخک و غیره)
 • بیماری‌های اعصاب (مانند صرع)
 • بیماری‌های مغزی و پاراپلژی
 • سوختگی و عفونت ناشی از آنبیمارانی که به تشخیص پزشک معالج احتیاج به اکسیژن مصنوعی و همراه (پرستار و پزشک) داشته باشند.

خانم های باردار:

مسافرت‌های کوتاه مدت و داخلی برای خانم‌های باردار تا 32 هفتگی به شرط ارایه گواهی پزشک و تعیین تاریخ تقریبی وضع حمل مجاز می‌باشد. در مسافرت‌های طولانی و بین‌المللی گواهی پزشک مربوط ، مبنی بر بدون اشکال بودن پرواز زنان باردار باید قبلاً به تایید قسمت پزشکی شرکت هواپیمایی مربوطه برسد.

منبع:

https://mehrabad.airport.ir/44

بازدید : 15 تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 17:36 نویسنده : Yas نظرات ()

سوالات متداول مسافران 09154057376

مسافرين مجاز به حمل چه اقلامي در كيف دستي خود به داخل كابين هواپيما مي باشند؟
جواب...
 
وسايل شخصي، پول، جواهرات، اقلام باارزش و مدارك .
آيا در پروازهاي داخلي ارائه كارت شناسايي الزامي است؟
جواب...
 
بلـــه، مســافرين ملزم به ارائه كــارت شناسايي معتبر (شناسنامه، كارت مــلي، پاسپورت، گواهينامه رانندگي) در پروازهاي داخلي مي باشند.
قوانين حمل حيوان زنده توسط هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران چيست؟
جواب...
 
بر اساس مقررات هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران ورود هرگــونه حيوان زنده به داخل كــابين هواپيما ممنوع مي باشد.
حمل حيوان زنده در داخل انبار بار هواپيما و براساس مقررات ياتا صورت ميگيرد و علاوه برآن، قوانين دولت كشورهاي مقصد و ترانزيت بايد مد نظر قرار گرفته شود. حمل حيوانات زنده مستلزم پرداخت هزينه مي باشد.
دستورالعمل حمل كالاي خطرناك توسط هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران چيست؟
جواب...
 
كالاهاي خطرناك به اقلام و موادي گفته مي شود كه سلامت و ايمني مسافران يا هواپيما را به مخاطره مي اندازد. حمل اينگونه اقلام با توجه به دستورالعملهاي سازمان بين المللي هواپيمايي كشوري(ICAO) وانجمن شركت هاي هواپيمايي (IATA) مي باشد. حمل اين اقلام در داخل جامه دان و يا كيف دستي مسافرين اكيدا ًممنوع مي باشد.
دستورالعمل هاي مربوط به حمل بار دستي مسافر به داخل هواپيما چيست؟
جواب...
 
ابعاد ساك دستي همراه بايد به گونه اي باشد كه به راحتي در محفظه مخصوص در بالاي سر مسافر قرار گيرد، اين ابعاد نبايستي از 56 سانتي متر(طول)، 45 سانتي متر(عرض) و25 سانتي متر(ارتفاع) و همچنين مجموع ابعاد نبايد از115 سانتي متر تجاوز كند.حداكثر ميزان وزن مجاز براي مسافرين كلاس عادي 5 كيلوگرم مي باشد. هرمسافر تنها مجاز به حمل يك بسته به داخل كابين هواپيما مي باشد.
زمان مراجعه مسافرين به كانتر پذيرش چه ساعتي است؟
جواب...
 
توصيه مي گردد درپروازهاي خارجي 3 ساعت و در پروازهاي داخلي يك 1ساعت و 30 دقيقه قبل از زمان پرواز به باجه پذيرش مراجعه فرماييد.
درصورت آسيب ديدگي و يا عدم دريافت جامه دان در مقصد چه اقداماتي بايد انجام داد؟
جواب...
 
خواهشمند است به امور جامه دان شرکت هاي هواپيماي مستقر در سالن ورودي فرودگاه مراجعه فرماييد. همكاران ما براساس اطــــلاعاتي كه شما ارائه مي فرماييد نسبت به تنظيم فرم هاي مربوطه اقدام مي كنند.
ارائه اطلاعات دقيقتر در يافتن بار مفقودي در اسرع وقت به ما كمك شاياني مي كند.
فرم "اطلاعات و مشخصات اثاثيه تحويل نشده به مسافر" حاوي يك شماره پيگيري است كه ازطريق آن مي توانيد از آخرين وضعيت جامه دان خود آگاهي يابيد
عوارض خروجی مسافر چگونه قابل پرداخت است؟
جواب...
 
باجه بانک ملی در سالن خارجی از دو ساعت قبل از پرواز آماده دریافت عوارض خروجی می باشد
چه بانکهائی در داخل فرودگاه فعالیت می نمایند ؟
جواب...
 
بانک پاسارگاد ، بانک سامان ، بانک مهر اقتصاد ایران ، بانک ملی ، بانک رسالت ، بانک انصار

در ضمن ATM بیشتر بانکها در ترمینالها فعال می باشد .
در صورت ابطال پرواز چه باید کرد؟
جواب...
 
به دفتر ترافیک واقع در داخل سالن مراجعه کرده تا مهر باطلی بر بلیط زده شود سپس به یکی از دفاتر شرکت مراجعه و هزینه را مسترد می نمایید
تهیه بلیط در فرودگاه از طریق لیست انتظار چگونه میسر است؟
جواب...
 
از یک ساعت و نیم قبل از پرواز می بایست به دفتر لیست انتظار واقع در سالن مراجعه و ثبت نام نمایند
تهیه بلیط در فرودگاه از چه شرکتهایی و چگونه میسر است ؟
جواب...
 
از طریق دفتر فروش بلیط کلیه شرکت های هواپیمائی در سالن داخلی مسافران محترم می توانند بلیط تهیه نمایند البته بعضی از شرکتها از طریق خدمات الکترونیکی نیز دریافت بلیط را مهیا نموده اند .
بارهایی که از طریق پست هوایی ارسال می شوند چه مدت بعد و از چه طریقی قابل تحویل است؟
جواب...
 
بلافاصله پس از نشست پرواز و انتقال بار به دفتر خدمات باراز این طریق قابل تحویل است البته باری که با مسافر ارسال می شود از طریق تسمه های انتقال بار وهماهنگی مسافر تحویل داده می شود .
اداره کل فرودگاه بین المللی مهراباد شامل چه واحدهایی است؟ وچه اقداماتی انجام می دهند ؟
جواب...
 
واحدهای تشکیل دهنده این فرودگاه و اهم فعالیتهای آنها را می توانید در بخش اطلاعات فرودگاهی مشاهده نمائید
از چه طریقی می توانیم اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد را داشته باشیم ؟
جواب...
 
از طریق سایت مهرآباد به آدرس http://mehrabad.airport.ir/

شماره تلفن 199
چه پروازهائی از چه ترمینالهایی انجام می گردد ؟
جواب...
 
پروازهای ایران ایر ،ایر تور ، آتا ، قشم ایر ، معراج ، نفت از ترمینال 2 انجام می شوند .

پروازهای ماهان ، کاسپین ، آسمان ، اترک ، تابان ، سپاهان ، از ترمینال 4 انجام می شوند .

پروازهای کیش ایر ، زاگرس از ترمینال 1 انجام می شود.
ازمناقصه ها ،مزایده‌ها و فراخوان های برگزار شده از سوی شرکت فرودگاه‌های کشور و فرودگاه‌های تحت نظارت آن ، چگونه می توان اطلاع پیدا کرد؟
جواب...
 
کلیه اطلاعات و اسناد مناقصه ها ،مزایده‌ها و فراخوان های برگزار شده از سوی شرکت فرودگاه‌های کشور و فرودگاه‌های تحت نظارت آن در پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات قابل مشاهده و دریافت می باشد.
منبع:
بازدید : 27 تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 17:27 نویسنده : Yas نظرات ()

مراحل کنترل بار و تحویل و بازپس گرفتن آن فرودگاه مهر اباد 09154057376

 1. طبق مقررات بین المللی هر مسافر می تواند مجاناً حداکثر تا 30 کیلوگرم بار حمل نماید. برای بار اضافه مسافر باید با توجه به وزن بار و فاصله تا مقصد خود مبلغی بپردازد. توشه همراه برای مسافرین آمریکا به صورت بسته ای محاسبه می گردد. در این مسیر ها بار همراه مجاز برای هر مسافر 2 بسته است به شرط آن که مسافر دارای بلیت تائید شده برای مقصد نهائی خود در یکی از کشورهای آمریکا یا کانادا حداکثر 24 ساعت یعد از ورود در نقطه میانی باشد که در ایم صورت بسته های وی برای مقصد نهائی پذیرش خواهد شد.
 2. حداکثر وزن حمل بار رایگان در پروازهای داخلی برای هر مسافر 20 کیلوگرم می باشد .
 3. در صورتی که بخواهید از تسهیلات مخصوص و نرخ های ارزان استفاده کنید باید اضافه بار خود را به صورت غیر همراه (بارنامه ای ) بفرستید، در غیر این صورت نرخ اضافه بار شما به صورت همراه مساوی 1% نرخ بلیت درجه یک همان مسیر در ازای هر یک کیلوگرم بار خواهد بود. لطفاً توجه داشته باشید که اضافه بار خود را درمبدأ اعلام نمایید چون در صورت مفقود شدن احتمالی بار و جامه دان، پرداخت خسارت فقط براساس وزن قید شده در بلیت محاسبه خواهد شد. پس از توزین بار و جامه دان ها دقت نمایید که برچسب های شماره دار بر روی آنها الصاق و رسید آن تحویل شما گردد. چنانچه بار اضافی شما بیش از حد معمول باشد برای استفاده از تخفیف غیر همراه لطفاً قبل از شروع مسافرت با قسمت بار شرکت های هواپیمایی تماس بگیرید .
 4. ساک دستی و دیگر بسته هایی را که با خود به داخل هواپیما می برید باید به اندازه کیف دستی بوده و از حد مجاز تجاوز ننماید .
 5. در زمان ارایه بلیت و بار به باجه پذیرش باید ساک یا کیف دستی مورد نظر را برای حمل به کابین به مسئول باجه جهت مشاهده تحویل دهید تا در صورت تأیید ، بر چسب مخصوص برروی بسته الصاق شود.
 6. اشیائی از نظیر چاقو، تیغ، قیچی، الکل و ... غیر قابل حمل در کیف دستی کابین است. چنانچه هر یک از وسائل فوق را همراه دارید، آن ها را در چمدان تحویلی به باجه پذیرش قرار دهید.
 7. حداکثر وزن مجاز کیف دستی برای حمل به کابین هواپیما، 4 کیلوگرم و حداکثر مجموع ابعاد آن 115 سانتی متر است.
 8. فهرست اشیاء مجاز همراه مسافر که در صورت لزوم می توان آنها را به داخل کابین حمل کرد در بلیت درج شده است. لطفاً به آنها توجه کنید .

آنچه باید درباره اشیاء شکستنی بدانید :

توجه داشته باشید حمل مایعات، اشیاء شکستنی، ترشیجات، مرباجات و هرگونه موادی که موجب آسیب رسانی به بسته های دیگر یا هواپیما شود به صورت بار همراه مجاز نیست و صرفاً وسایل شخصی مسافر به عنوان بار همراه قابل قبول است. وسایل فوق را جداگانه و در جعبه های محکم بسته بندی کنید تا از طریق قسمت بار و براساس مقررات با بسته بندی استاندارد ارسال شود. دقت کنید که بسته های تحویلی سالم باشند. در صورتیکه بسته شما در هنگام تحویل دارای پارگی یا شکستگی باشد، توسط مسئولین شرکت هواپیمایی برچسب خاصی برآن الصاق می شود که در زمان تحویل، مجاز به ادعای خسارت نباشید. توجه داشته باشید که اشیاء شکستنی یا ظروف حاوی مایعات را درون جامه دان های خود قرار ندهید. اوراق بهادر، اشیاء قیمتی، زیورآلات و ... را در جامه دان های خود قرار ندهید .

در مقصد به یاد داشته باشید :

هنگام دریافت وسایل و اثایه خود، جامه دان ها و وسایل دیگران را به اشتباه برندارید. گاهی تشابه ظاهری جامه دان ها باعث اشتباه و سرگردانی می شود. به منظور جلوگیری از بروز اشتباه، شماره رسید جامه دان ها را که بر روی بلیت شما الصاق شده با شماره برچسب های الصاقی روی چمدان مطابقت دهید. چنانچه با نقصان وزن، خسارت دیدگی یا مفقود شدن جامه دان های خود مواجه شدید، قبل از خروج از سالن، مسئولین در واحد امور جامه دان شرکت هواپیمایی مربوطه یا کارکنان شرکت طرف قرارداد را در جریان امر قرار دهید تا اقدامات لازم برای پیگیری بعدی انجام شود. در صورت عدم مشاهده بسته خود در سالن ورودی فرودگاه مقصد، قبل از خروج از سالن مراتب را به واحد امور جامه دان شرکت هواپیمایی مربوطه اطلاع دهید تا اقدامات لازم برای جست و جو و پیگیری جامه دان یا بسته شما به عمل آید. در صورت مفقود شدن اموال فوق هیچگونه مسئولیتی نمی پذیرد .

منبع:

https://mehrabad.airport.ir/18

بازدید : 16 تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 17:24 نویسنده : Yas نظرات ()

توصيه هاي حين پرواز (فرودگاه مهرآباد) 09154057376

 1. چنانچه به صورت خانوادگی یا گروهی مسافرت می‌کنید و مایلید در کنار دیگر هم‌‌سفران خود باشید پیش از وقت تعیین شده در فرودگاه حضور داشته باشید تا کارکنان بتوانند امکانات بیشتری در اختیارشما قرار دهند.
 2. حتی المقدور در طول پرواز کمربندهای ایمنی خود را بسته نگهدارید .
 3. هنگام فرود تا توقف کامل هواپیما و باز شدن درها، صندلی خود را ترک نکنید، چون ممکن است در اثر ترمز ناگهانی تعادل خود را از دست بدهید. در موقع ترک هواپیما توجه داشته باشید چیزی ازوسایل شخصی خود را جا نگذارید. در صورت جا گذاشتن بلافاصله مسئولان شرکت هواپیمایی مربوطه در قسمت اشیا گمشده و پیدا شده مستقر در فرودگاه را در جریان امر قرار دهید.
 4. در بعضی از پروازهای بین‌المللی قبل از فرود در مقصد کارت‌هایی در اختیار شما قرار می‌گیرد که به‌منظور ایجاد سهولت در انجام تشریفات گمرکی و گذرنامه باید اطلاعات درخواست شده را درکارت قید نمایید .
 5. کارت مایه کوبی بین‌المللی و گذرنامه خود را همواره همراه داشته باشید . توصیه می‌گردد چند قطعه عکس پرسنلی اضافی و فتوکپی پاسپورت و اوراق دیگر را در محل دیگری حمل نمایید تا در صورت مفقود شدن پاسپورت با ارایه آنها به نزدیکترین کنسولگری یا سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران کارت عبور موقت دریافت نمایید. همچنین شماره، تاریخ صدور بلیت‌های مسافری خود را نیز جدا یادداشت کنید تا در صورت مفقود شدن بتوانید بلافاصله موضوع را پیگیری نمایید.
 6. چنانچه در ایستگاه‌های بین‌راه از هواپیما پیاده می‌شوید جهت ادامه مسافرت در زمان تعیین شده به هواپیما مراجعت کنید. در پروازهای بین‌المللی چنانچه قصد دارید بیش از سه روز در مقصد بمانید، جای بازگشت خود را که از مبدا نگهداری نموده‌اید، از طریق دفتر شرکت هواپیمایی مربوطه درمحل مجدداً تائید فرمایید. عدم تایید مجدد باعث ابطال جای ذخیره شده خواهد شد.
 7. منبع:
 8. https://mehrabad.airport.ir/16
بازدید : 14 تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 17:23 نویسنده : Yas نظرات ()

اشياء ممنوعه فرودگاه مهر اباد 09154057376

قابل توجه مسافرین محترم

به منظور تأمین امنیت پروازها و رفاه آسایش مسافرین محترم، انتقال اشیاء ذیل به داخل هواپیما ممنوع می باشد. لذا جهت تسریع در امر بازرسی اقلام مذکور را به قسمت بار و یا اشیاء ممنوعه تحویل نمائید.

 • انواع سلاح گرم

شامل : سلاح های نظامی – تفنگ های شکاری – ساچمه زن

تذکر : سلاح های اسباب بازی که شباهت زیاد به سلاح های حقیقی دارند را نیز شامل می گردد.

 • انواع سلاح سرد

شامل : شمشیر – دشنه – کارد سنگری – انواع چاقو – تیغ موکت بری – تیغ جراحی – قیچی – پنچه بوکس و سایر اشیاء مشابه

 • انواع مهمات

شامل : فشنگ ها – نارنجک ها – موارد منفجره از قبیل تی ان تی – سی 4 – دینامیت – چاشنی های انفجاری موارد محروقه – آتش زا باروتی انفجاری

 • انواع اسپری ها

شامل : گاز اشک آور – فلفلی – سمی و بی حس کننده

 • مواد سریع الاشتعال

شامل : بنزین – کپسول های گاز مایع

منبع:

https://mehrabad.airport.ir/15

بازدید : 20 تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 17:20 نویسنده : Yas نظرات ()

نحوه سوار شدن هواپيما فرودگاه مهر اباد 09154057376

تعیین شماره صندلی در داخل هواپیما در کلیه دفاتر فروش شرکت های هواپیمایی و نیز به هنگام مراجعه به گیشه شرکت های هواپیمایی در فرودگاه جهت کنترل انجام می گیرد. بلیت خود را جهت تعیین شماره صندلی و دریافت کارت سوار شدن به هواپیما ، به مسئولین تحویل دهید و پس از آن در حفاظت از کارت سوار شدن به هواپیما و بلیت خود دقت فرمایید . لطفاً در داخل هواپیما در صندلی تعیین شده بنشینید .

 در کلیه پروازهای داخلی و بین المللی کشیدن سیگار ممنوع است .

 زمان خاتمه پذیرش مسافر در پروازهای خارجی 45 دقیقه قبل از پرواز و در پروازهای داخلی 20دقیقه قبل از پرواز است. بنابراین توصیه می کنیم در پروازهای بین المللی حداقل 3 ساعت و در پروازهای داخلی یک ساعت قبل از پرواز به فرودگاه مراجعه نمایید.

پس از اتمام امور مربوط به کنترل بلیت و دریافت کارت سوار شدن به هواپیما، برای ورود به سالن انتظار، بلیت و کارت سوار شدن خود را همراه گذرنامه  (در پروازهای بین‌المللی) و شناسنامه یا کارت شناسایی (در پروازهای داخلی در صورت درخواست) به مأمورین کنترل ارایه دهید.

بازرسی نهایی، به منظور حفظ ایمنی پروازها انجام می‌شود.در آخرین مرحله تشریفات فرودگاهی و قبل از ورود به سالن انتظار، قسمت بازرسی نهایی قراردارد .

به منظور حفظ ایمنی پرواز کلیه لوازم همراه شما در این قسمت بازرسی می‌شود. پس از آن وارد سالن انتظار خواهید شد که در این مرحله با اعلام شماره پرواز و مقصد از طریق بلندگوها برای سوارشدن به هواپیما راهنمایی خواهید شد. در آخرین مرحله و هنگام خروج از درب‌های خروجی برای سوارشدن به هواپیما، مسوولین شرکت هواپیمایی از قسمت خدمات فرودگاهی با کنترل مجدد مدارک پروازی شما (ویزا و گذرنامه) بخشی از کارت سوار شدن به هواپیما را از آن جدا کرده و بخشی از آن را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند که بر اساس آن مهمانداران پرواز در داخل هواپیما شما را جهت استقرار در صندلی خود راهنمایی خواهند نمود.

به امید انجام پروازی راحت و ایمن برای شما

منبع:

https://mehrabad.airport.ir/43

بازدید : 17 تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 17:19 نویسنده : Yas نظرات ()

دفاتر مرکزی شرکت های هواپیمایی 09154057076


نام دفتر                                                   نشانی

ایران ایر            فرودگاه مهر آباد، ادارات مرکزی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران 

ایران ایر تور           استاد مطهری ، چهار راه مفتح، پلاک ۱۱۱ 

آسمان            جاده مخصوص کرج، بعد از شهرک اکباتان، فرودگاه مهر آباد 

کاسپین       شهید بهشتی ، میدان تختی، ابتدای صابونچی ،ساختمان 5، طبقه 5 

کیش ایر         شهرک اکباتان، بلوار اصلی شهرک (فاز ۱) روبروی ورزشگاه راه آهن ، جنب کوچه بابک ، ساختمان کیش ایر 

ساها                   آیت الله سعیدی، جاده قدیم کرج، قبل از پمپ بنزین ، سمت چپ 

سفیران             خیابان ولیعصر، بالاتر از ظفر ، بلوار اسفندیار، شماره 44 

ماهان         تقاطع اتوبان شیخ فضل الله نوری و اتوبان جناح ( مقابل عوارضی قدیم ) ،خیابان آزادگان، پلاک 21، برج ماهان 

پیام             شریعتی ، خیابان توپچی ، شماره3 

فراز قشم       گاندی ، کوچه یازدهم پلاک 17 

شاهد                میدان توحید ، خیابان پرچم ، جنب کانون توحید ،پلاک 51 طبقه 2 

اتریش            دکتر بهشتی، نبش خیابان سرافراز(دریای نور ) شماره 2 مجتمع دریای نور 

آلیتالیا              میدان آرژانتین ، ضلع شمال غربی میدان ساختمان بانک تجارت ، طبقه دوم-

ایر فلوت                استاد نجات اللهی، شماره 23 

ایر فرانس         خیابان ولیعصر،روبروی پارک ملت ، برج سایه طبقه 2 

تفتان ایر           میدان هفت تیر، بهار شیراز پلاک 85 

بریتیش ایرویز     خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت ، برج سایه طبقه 10 

پی.آی . ای (پاکستان)              استاد نجات اللهی، بالاتر از ایران ایر ، شماره 66 

ترکیش ایرویز             استاد مطهری، بین دریای نور و کوه نور ،شماره 239 

ژاپن ایرلاین                      انقلاب ، استاد نجات اللهی ، شماره 9 

سوئیس ایر                      میدان آرژانتین،خیابان بیهقی،روبروی شهروند پلاک 23، زنگ سوم سمت راست 

سوریه                        استاد نجات اللهی نبش شهید فلاح، پلاک 11 

ک. ال . ام (هلند )ولیعصر ، روبروی پارک ملت، نبش خیابان سایه، برج سایه ، طبقه 12 

لوفت هانزا                    دکتر بهشتی ، نبش خیابان سر افراز، دریای نور شماره 20 

کویت                       استاد نجات اللهی، شماره 86 

امارات                ولیعصر ، روبروی توانیر، پلاک 12/11 

شرکت هواپیمایی اس ای اس       سهروردی شمالی، خیابان دکتر شهید قندی، انتهای پالیزی،ساختمان شماره 139، طبقه 2 واحد 5 

شرکت ارم ایر              میدان انقلاب ،خیابان آزادی، مقابل دانشکده دامپزشکی بازار کاوه 

منبع:


https://mehrabad.airport.ir/38

بازدید : 26 تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 17:5 نویسنده : Yas نظرات ()

قانون هواپيمايي كشوري  فرودگاه مهر اباد 09154057376

ماده 1 -منظور از هواپيما كه در اين قانون ذكر ميشود وسيله نقليهاي است كه بتواند در نتيجه عكـسالعمـل هـوا خـود را در فضـا نگاهدارد. ماده 2 -اين قانون مربوط به هواپيماهاي كشوري است و شامل هواپيماهاي نظامي نميباشد. ماده 3 -دولت حق حاكميت مطلق و انحصاري در فضاي بالاي آبهاي ساحلي آن را دارا ميباشد. ماده 4 -براي ايجادو توسعه هواپيمايي كشوري دولت مكلف است: الف- مؤسسات هواپيمايي كشوري را به منظور تأمين نيازمنديهاي حملونقل داخلـي و خـارجي مسـافر و بـار و محمـولات پسـتي تشويق نموده توسعه دهد. ب- خطوط هوايي داخلي را به نحوي كه نقاط مختلفه كشور بتواند از فوايد آن بهرهمند گردد تنظيم وفرودگاههاي لازم را تأسيس و وسايل مربوط به تأمين بيخطري پرواز هواپيماها را فراهم سازد. ج- به مؤسسات هواپيمايي ايراني مساعدت نمايد تا سرويسهاي هوايي مورد نياز كشور را بـه طريـق غيرانحصـاري تأسـيس و دا يـر كند. د- به منظور بسط و تقويت روابط اجتماعي و اقتصادي ايران با ساير كشورهاي جهان ارتباط هوايي را بر اساس معامله متقابله برقـرار نموده و توسعه دهد. ماده 5) اصلاحي 25/1/1367 -(براي اجراي اين قانون سازمان مستقلي به نام سـازمان هواپيمـايي كشـوري وابسـته بـه وزارت راه و تأسيس ميشود. سازمان داراي رييسي است كه در عين حال معـاون وزيـرراه وترابـري نيـز مـي باشـد و بـه پيشـنهادوزيـرراه و 1 ترابري ترابري و تصويب هيأت دولت براي مدت 3 سال به اين سمت منصوب ميشود، انتصاب مجدد وي به اين سـمت بـه روال فـوق بلامـانع ميباشد. سازمان مزبور در انجام وظايف خود از نظر مالي و استخدامي و اداري، طبق مقررات مربوط تحت نظر وزيـر راه مسـتقلاً اقـدام مينمايد و سازمان آن به موجب تصويبنامه هيأت وزيران تعيين ميشود 2 . سازمان ميتواند از محل درآمدهاي قانوني خـود در قالـب بودجـههـاي مصـوب و در صـورت وجـود كسـري از محـل درآمـدهاي عمومي كشور طبق مقررات استفاده نمايد. وظايف عمده سازمان مزبور به قرار زير ميباشد: الف– ايجاد توسعه، بهـرهبـرداري و نگهـداري فرودگـاههـا و دسـتگاههـاي نـاوبري و مخـابراتي، راديـويي و تلگرافـي و تلفنـي كـه مخصوص تنظيم رفت و آمد هواپيماها وتأمين بيخطري پرواز لازم ميباشد و به طور كلي هرنـوع نظـارت و مسـاعدتي كـه بـه منظـور پيشرفت هواپيمايي كشوري و تأمين بيخطري پرواز لازم باشد. ب– نظارت در فعاليت هواپيمايي كشوري طبق مقررات مربوط به منظور جلـوگيري از وقـوع مخـاطرات و رقابـتهـاي مضـره بـين متصديان حملونقل هوايي و حفظ مصالح عمومي. ج– تربيت متخصصين فني هواپيمايي كشوري با هماهنگي دستگاههاي ذيربط. د– اهتمام در پيشرفت و توسعه هواپيمايي كشوري و تشويق صنايع مربوط. 1 – عبارت «وزارت راه و ترابري» از قانون تغيير نام «وزارت راه» به «وزارت راه و ترابري» مصوب 1353 اتخاذ شده است. - مقررات سازماني، سازمان هواپيمايي كشوري در شرف تصويب ميباشد. 

ادامه در ادامه مطلب

ادامه مطلب
بازدید : 12 تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 17:0 نویسنده : Yas نظرات ()

اماکن تجاري و غير تجاري فرود گاه مهر اباد 09154057376

1- مجموعه فضاها و تجهیزات تجاری ، تبلیغاتی ، خدماتی و .... که عموماً طبق لایحه قانون واگذاری و تخلیه اماکن و محلهای فرودگاههای کشوری و آئین نامه اجرایی آن به اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق درخواست ایشان یاطرح فراخوان یا مزایده بازاریابی شده و قرارداد درآمدی منعقد می گردد و به صورت کلی عبارتند از:


غرفه و فروشگاه های مختلف ، رستوران ، کافی شاپ ، پست و مخابرات ، دستگاههای خودپرداز،  شعبه ها ، بانک ، تابلوهای تبلیغاتی ، استندهای تبلیغاتی ، نمایشگرهای LCD،LED  ، مانیتور، دفاتر هواپیمایی ، دفاتر رزرواسیون هتل ، پارکینگ و غیره


2- مجموعه فضاهای غیر تجاری فرودگاه مهرآباد اماکنی می باشند که بدون قرارداد و بدون دریافت حق بهره برداری در اختیار ارگانها و یا سازمان های دولتی که وجود انها در فرودگاه ضروری می باشد قرار گرفته است از قبیل: سپاه ، پلیس ، گمرک، قرنطینه ، ارتش، حفاظت اطلاعات ، امور خارجه ، ریاست جمهوری ، مدیریت ترمینالها ، حراست و غیره


3- جدول متراژ اماکن تجاری و غیر تجاری مستقر در ترمینال ها و خارج از ترمینالهای فرودگاه مهرآباد


اماکن تجاری


99.500 متر مربع


اماکن غیر تجاری


61.375 متر مربع

 

منبع:

https://mehrabad.airport.ir/47

بازدید : 25 تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 16:57 نویسنده : Yas نظرات ()

معرفي فرودگاه |09154057376

مقدمه

شرکت مادر تخصصی فرودگاههای کشور به عنوان متولی اداره و نگهداری و توسعه و تجهیز تعداد 58 فرودگاه در سرتاسر ایران طی سالهای اخیر از یک شرکت با ساختار متکی بر بودجه دولتی به شرکتی با ساختار درآمد هزینه ای تبدیل شده است این شرکت به منظورسود آوری فعالیت ها تصمیم گرفته است که مطالعات طرح تجاری برای تعدادی از فرودگاههای مذکور انجام شود با توجه به وضعیت عملکردی و اهمیت و موقعیت استراتژیک شهر تهران و به تبع آن فرودگاه مهرآباد تصمیم گرفته شد که طرح تجاری در این راستا برای فرودگاه بین المللی مهرآباد تدوین شود.

شهر تهران علاوه بر اینکه به لحاظ جمعیتی اولین شهر ایران می باشد به دلیل پایتخت بودن و وجود بزرگترین سازمان های دولتی و غیر دولتی دارای جایگاه ویژه ای از نظر جذب مسافر و ... می باشد . هرچند که بررسی و مطالعه آمار ارائه شده نشان می دهد که طی سالهای اخیر تهران نه تنها به عنوان اصلی ترین و بزرگترین و مهمترین شهر ایران مطرج بوده است بلکه از لحاظ سیاحتی و گردشگری و نیز در برخی مواقع از سال به عنوان مرکز نمایشگاه های ملی و بین المللی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است . بدیهی است که شرایط ویژه تهران تأثیر مستقیم بر عملکرد و ترافیک هوایی فرودگاه داشته و خواهد داشت . فرودگاه مهرآباد در حال حاضر با پذیرش قریب به دوازده میلیون مسافر اولین فرودگاه کشور است .همچنین این فرودگاه به لحاظ تعداد پروازهای داخلی ( تا قبل از انتقال پروازهای خارجی به فرودگاه امام خمینی (ره)) در جایگاه اول کشور قرار گرفته است و بررسی ها نشان دهندۀ روند فزاینده ترافیک هوایی در فرودگاه مهرآباد می باشد .

پس از مباحثات در مورد اهداف و احتیاجات شرکت فرودگاههای کشور از یک سو و محدودیت های موجود از قبیل عدم وجود طرح جامع جدید و به هنگام و کاربردی برای فرودگاه و محدودیت های بودجه ای و زمانی از سوی دیگر و انتقال پروازهای خارجی مقرر شد که طرح تجاری برای فرودگاه مهرآباد در دست تهیه و تدوین قرار گیرد. بنابراین با عنایت به تمامی موارد مشروحه اقدامات لازم برای انجام مطالعات تدوین طرح تجاری فرودگاه مهرآباد باید آغاز شود.

تاریخچه فرودگاه بین المللی مهرآباد

 نام اصلی این منطقه یا نام اصلی روستای مهرآباد "حسین آباد"بود . تا اینکه جزو مهریه عصمت الدوله درآمد و نام مهرآباد را بر آن گذاشتند . اما بعدها به مناسبت خرج های بی رویه مهرآباد به گرو رفت و از تملک خانواده او خارج شد و دادخواهی او نزد رضاخان هم بی فایده بود و به خاطر بی مهری خویشاوندان ، چنان آزرده شد که دست از مهرآباد کشید . چندی بعد ، دریکی از روزهای سال 1296 شمسی و در اواخر جنگ جهانی اول ، مردم تهران برای اولین بار شاهد پرواز هواپیما در فراز آسمان بودند . این هواپیما به صورت قطعات مجزا ، از روسیه و از طریق بندر انزلی به وسیله اتومبیل به تهران حمل شد و پس از سوار کردن قطعات ، توسط خلبان روسی بر فراز تهران بی برج و باروی آن ایام و در ارتفاع پائین پرواز کرد و چون در آن زمان محلی به عنوان فرودگاه در تهران وجود نداشته ، خلبان در محل امور خارجه تهران ( میدان مشق ) به زمین نشست .

سالها بعد و به دنبال پیشرفت سریع صنعت هواپیمائی ، حق انحصاری هواپیمائی در ایران به موجب قانون ، در بهمن 1304 به شرکت هواپیمائی آلمانی یونکرس (Junkers) واگذار شد و 22 سال بعد و پس ازتأسیس باشگاه خلبانی با 20 فروند هواپیما در سال 1317، عملاً فرودگاه مهرآباد تأسیس و متولد شد. در سال 1325 اولین گروه خلبانان نیروی هوایی به آمریکا اعزام شدند و پس از آن نیروی هوایی در سال 1328 با هواپیمای T.86 و F.33 در مهرآباد شروع به کار و عملیات پروازی را آغاز نمودند . و در راستای رشد تکنولوژی صنعت هواپیمائی و عضویت ایران در سازمان ایکائو منجر به رشد روز افزون صنعت حمل و نقل هوایی مسافری و باری در فرودگاه مرکز ایران (مهرآباد) گردید.

هدف از تدوین طرح تجاری فرودگاه بین المللی مهرآباد

هدف اصلی از تدوین این طرح تجاری، ارائه توصیه های است که گستره ، ماهیت و زمان بندی برنامه اولویت های سرمایه گذاری برای توسعه کوتاه مدت فرودگاه را هدایت کند . مطالعات برنامه ریزی تجاری به منظور تهیه یک برنامه کوتاه مدت برای سرمایه گذاری مالی صورت می گیرد که ضمن فراهم آوردن یک مجموعه فرودگاهی امن ، کارآمد، اقتصادی و از نظر زیست  محیطی قابل قبول برای جامعه ، یک پارچگی عملیاتی فرودگاه بین المللی مهرآباد را نیز حفظ کند.

محقق ساختن این اهداف نیازمند توجه به مسائل زیر است :

 •   مطالعه در مورد وضعیت موجود فرودگاه برای درک شرایط موجود تسهیلات فرودگاهی و خدماتی که در حال حاضر ارائه می شود .
 • برآورد ترافیک برای یک دوره 5 ساله 
 •   تدوین یک مدل مالی
 •  تجزیه و تحلیل پروژهای سرمایه گذاری بر اساس نوع درآمدها و نوع خدمات قابل ارائه و تأثیر آن به شرایط مالی

مقایسه میان چشم انداز فرودگاه بین المللی مهرآباد و چشم انداز بازار

فرودگاه مهرآباد با توجه به رشد ترافیک هوایی و افزوده شده شرکتهای هواپیمائی و خطوط هوایی درهر برهه زمانی با نیازهای جدید مسافرین و مراجعین و شرکتهای هواپیمائی و جانبی مواجه می شود که درصد درفع نیازها و در جهت کسب درآمد فعالیت های تجاری قابل ملاحظه ای را در برنامه کاری خود دارد. رستوران و مراکز تهیه و ارائه غذای سریع و آماده از جمله نیازهای مسافران می باشد . همچنین با توجه به کمبود فضای پارک اتومبیل خصوصاً در ایام حج ، از دیگر تسهیلاتی مورد نیاز مسافران ، فضای پارک اتومبیل است .

کارکنان خطوط هوایی که در فرودگاه بین المللی مهرآباد به کار مشغولند ، از دیگر گروه های مشتریان می باشند که این فرودگاه می تواند از تأمین خدمات و تسهیلات برای آنها منتفع شود .

در این رابطه، شکاف عمده ای میان خدماتی که در حال حاضر در فرودگاه بین المللی مهرآباد ارائه می شود و رشدی که در آنجا در شرف وقوع است ، وجود دارد. در عرصه خدمات هوانوردی نیز، فرودگاه می تواند با ارائه خدمات، نه تنها به منظور افزایش در آمدهای هوانوردی ، بلکه همچنین با تأمین خدمات جدید به بهره برداران هواپیماها، به درآمدهای خود بیفزاید.

رابطه میان فرودگاه  و استفاده کنندگان از تسهیلات که می توان آنها را به مسافران و خطوط هوایی تقسیم کرد، می تواند به رابطه ای سازنده تبدیل شود، به گونه ای که تأمین مالی به منظور توسعه فرودگاه ، توسط استفاده کنندگان اصلی از آن صورت گیرد ، بنابراین تشریک مساعی میان فرودگاه و مسافران و خطوط هوایی موضوع حساس و تعیین کننده ای در توسعه فرودگاه به شمار می آید .

منبع:

https://mehrabad.airport.ir/46

بازدید : 17 تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 زمان : 16:39 نویسنده : Yas نظرات ()
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 1979
 • کل نظرات : 12
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 31
 • آی پی امروز : 16
 • آی پی دیروز : 24
 • بازدید امروز : 582
 • باردید دیروز : 977
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 6
 • بازدید هفته : 2,606
 • بازدید ماه : 13,404
 • بازدید سال : 24,827
 • بازدید کلی : 75,282
 • مطالب
  لیست تمام فرودگاه های داخلی

  برای شماهده لیست تمام فرودگاه های داخلی ایران و مشاهده مطالب مربوط به هر فرودگاه کلیک کنید

  لیست تمام فرودگاه های داخلی

  یا با ما در تماس باشید 

  09154057376